Köszöntjük honlapunkon! Itt szeretnénk elérhetővé tenni mindenki számára mindazt, amit csapatunkról tudni kell, vagy tudni illik. Reméljük, hamarosan Önt is szurkolóink között üdvözölhetjük.

R Ó L U N K    Í R T Á K

Tárnok KSK honlap - Öregfiúk - Tudósítások -
Páty-Tárnok mérkőzésről
(2012. szeptember 22.)

A bajnokságban tavaly bemutatkozó Páty ellen mindig szívesen lépünk pályára, igaz elsősorban hazai környezetben. A mondat második felére a magyarázat nem a vendéglátók félelmetes szurkolótáborában, vagy hazai környezetben ellenállhatatlan játékerejükben keresendő, hanem a pátyi futballpálya talajában. Ellenfelünk rendkívül szimpatikus, lelkes és sportszerű csapat, megtestesíti az öregfiúk futball lényegét, ám játékterük minőségéről már messze nem mondható el ennyi jó.

A lapos passz intézményét, mint olyat el kell felejteni, de az sem árt, ha a játékosok négy méter fáslit tekernek a bokájukra még a meccs előtt. Így aztán a meccs előtt elsősorban a védekező csapatnak kedvező domborzati viszonyok elfogadására fordítottunk egy pszichológiai eszközökben erős tíz percet.
A „kezelésnek” meg lett az eredménye, mivel az első perctől kezdve magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést és gyakorlatilag ellenfelünk térfelén folyt a játék. Technikailag erős középpályánk sikeresen birkózott meg a talajviszonyokkal, de a hazaiak támadási kísérleteit is csírájában elfojtotta. Ugyanakkor hiába volt a nyomasztó mezőnyfölény, a tömörülő védekezést nem tudtuk áttörni. A viszonylag szűk játéktéren a széleket nem lehetett hatékonyan megjátszani, amikor meg sikerült a hazai védelem mögé kerülni, a buckák közül pontatlanul érkeztek a középre lőtt labdák. A lövési kísérleteink még ennyi említést sem érdemelnek, azok a szélrózsa minden irányában elkerülték a kaput. Aztán a 29. percben megtört a jég. Somogyi Gabi nagyszerű labdával játszotta meg Lukács Sanyit a 16-oson belül, Sanyi egy testcselt követően lefordult a védőjéről, majd úgy lőtt a hálóba, hogy az az egyik hazai védőt is érintette (0-1).
A második játékrészben nem változott a játék képe, bár a Páty már több aktivitást mutatott az egyenlítés érdekében. Az 50. percben azonban egy végzetes hiba megpecsételte a hazaiak sorsát. Egy hazaadott labdát a kapus kézbevett, ami miatt szabadrúgáshoz jutottunk az ellenfél kapujától 5 méterre. Lukács Sanyi gurította a labdát Tóth J. elé, aki ballal kilőtte a jobb alsót (0-2). Nagy kedvvel játszottunk tovább és a következő találatra nem kellett sokat várni. A 60. percben Dajkai Zsolt tálalt a jó ütemben kiugró Sík Ricsi elé, aki nem teketóriázva, egy pattanás után a hosszú sarokba bombázott (0-3). Még tartott a gólörömünk, amikor szépített a Páty. Védelmünk díszkíséretében, jobbról, a 16-os vonalon vezette középre a labdát a hazai támadó, majd 15 méterről a hosszú felsőbe vágta a labdát (1-3). Az utolsó 20 perc támadásainkkal telt el, de csak a helyzetekig jutottunk el, újabb találatot már nem szereztünk.

A nehezített körülmények ellenére, várakozáson felüli jó játékot tudtunk produkálni a pátyi vendégjátékon. Ebben döntő szerepe volt a pálya közepén mutatott dominanciánknak. Erős középpályás játékunk elsősorban Somogyi Gabi és Tóth Józsi labdabiztosságán alapult. Ehhez azonban nélkülözhetetlen volt, hogy már a támadó harmadban megzavartuk a hazaiak támadásépítését, így a pontatlan labdák sokaságát Somáék rögtön megszerezték és támadásaink állandó mozgatói lehettek. Védelmünk egy hibától eltekintve különösebb erőfeszítés nélkül, magabiztosan látta el a feladatát.